wtorek, 27 października 2015

Najmodniejsza kawa sezonu, czyli kawa macchiato

Każdy z nas od czasu do czasu umawia się ze znajomymi na przysłowiową „kawę”. Takie spotkania nie wyglądają już tak jak kiedyś, bo zdecydowanie zmieniły się miejsca, do których najchętniej chodzimy. Dziś najczęściej mają jasny, modernistyczny wystrój, za ladą stoi barista, a za jego plecami możemy zobaczyć wielką czarną tablicę… pełną dziwnych nazw.Jeszcze kilka lat temu nikt przecież nie musiał wybierać między zwykłym americano a chemexem czy aeropressem. Nie mówiąc już nawet o wszystkich wariantach mlecznych kaw. Wybrać zwykłą białą,latte czy kawę macchiato
? Oczywiście każdy z nas może sam zdecydować na co ma ochotę. W tym sezonie triumfy świeci jednak kawa macchiato, czyli trójwarstwowy napój z dużą ilością mleka.

Zyskuje sympatię coraz większej grupy smakoszy między innymi dzięki atrakcyjnemu wyglądowi, a także dzięki szerokiej gamie możliwości jej przyrządzenia. Będzie przecież smakowała równie rewelacyjnie, jeśli dodamy do niej syropu smakowego. Co więcej, jeśli chcemy poprawić sobie humor, możemy udekorować naszą kawę macchiato odrobiną bitej śmietany. Smacznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz