czwartek, 12 listopada 2015

Jak zrobić ciasto z herbatnikami bez pieczenia?

Nie masz piekarnika a chciałbyś przygotować pyszny domowy deser? Nic straconego.Nie każde ciasto musi być przecież upieczone. Nie wierzysz? Przypomnij sobie czy nigdy nie jadłeś pysznego ciasta z herbatnikami bez pieczenia.


Pierwszym krokiem do jego przygotowania powinno być ułożenie herbatników w kilku rzędach (ich ilość zależy od ciebie i tego, jak duże ciasto pragniesz zaserwować). Potem zmiel twaróg, który połączysz z utartą margaryną, cukrem pudrem i aromatem waniliowym. Odłóż połowę z powstałej masy i dodaj do niej kakao. W dalszej kolejności wyłóż wybraną część kremu, przełóż herbatnikami i połóż następną.

Na wierzch poukładaj herbatniki, które zalejesz galaretką o wybranym smaku. Całość zostaw w lodówce aż wierzchnia warstwa się zetnie.Kiedy to nastąpi, twoje ciasto z herbatnikami bez pieczenia jest już gotowe. Pamiętaj, że możesz je przygotować z różnymi wariantami kremów, galaretek i polew. Dodatkowo warto je posypać wiórkami kokosowymi i dodać sezonowe owoce. Życzymy smacznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz