środa, 18 listopada 2015

Pomysł na zdrowy deser? Bezglutenowe ciasto z herbatnikami bez pieczenia

Dziś prawie każdy albo zdrowo się odżywia, albo przynajmniej udaje, że to robi. Co więcej, często dotkliwie dają nam się we znaki alergie pokarmowe, dlatego tym bardziej musimy uważać na to, co wkładamy na talerz.Oczywiście posiłkiem, który dla wielu wiąże się z największymi wyrzeczeniami jest deser. 

Kiedy dbamy o zdrowie, nie możemy bez wyrzutów sumienia opychać się ciastami z tłustymi kremami, czekoladą czy batonikami. Nie znaczy to jednak, że musimy całkowicie rezygnować ze słodkiej przyjemności. Wystarczy wykazać się kreatywnością, aby znaleźć zdrowszą alternatywę dla niemal każdego deseru. My proponujemy bezglutenowy zamiennik ciasta z herbatnikami bez pieczenia.


Do jego przygotowania będzie potrzebne dokładnie to, co do tradycyjnej wersji, należy po prostu zamienić zwykłe herbatniki na bezglutenowe (lub pełnoziarniste, jeśli nie zależy wam na unikaniu glutenu). Co więcej, warto zamiast śmietany użyć jogurtu, a pełnotłusty twaróg zamienić na chudy… Oczywiście, jeśli chcecie przygotować inny wariant tej potrawy, możecie to zrobić, po prostu poszukajcie zdrowszych wersji używanych zazwyczaj produktów. Mamy nadzieję, że podoba wam się pomysł na bezglutenowe ciasto z herbatnikami bez pieczenia. A wy, jakie zdrowe desery lubicie?

Szukacie kawiarni, pubu, restauracji, gdzie można zjeść posiłek bezglutenowy, ale jednocześnie smaczny?

Oto kilka miejsc, w których byłem, i które mogę Wam polecić:

Krakowska restauracja bezglutenowa
Warszawa - kawiarnia bez glutenu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz